Сюрприз Трампа для Путіна


Ворона за вікном принесла сенсаційну ранню новину: Сюрприз Трампа для Путіна.

Дональд Трамп особисто очолив Американський інвестиційний фонд з відбудови та реконструкції України (АІФВРУ).

Президент США Дональд Трамп особисто очолив Американський інвестиційний фонд для відбудови України, створений у рамках Ресурсної угоди.

Про це сказав міністр фінансів США Скотт Бессент, який по відео зв'язку долучився до Конференції з відновлення України у Римі в четвер, 10 липня.
АІФВРУ створений з метою мобілізації американських компаній, ресурсів і фахівців для відновлення і реконструкції України.

Завдяки раціональному макроекономічному управлінню та потужним іноземним інвестиціям, економічне майбутнє України буде набагато сильнішим, ніж минуле. Інвестиційний фонд реконструкції є ключем до відкриття цього успішного майбутнього”, – наголосив Бессент.

Він додав, що США працюватимуть над тим, щоб жодна особа, держава або компанія, які фінансують російську військову машину або забезпечують постачання для неї, не отримали вигоди від відбудови України.

За фактом учора створено два фонди з реконструкції України: oдин фонд Європейський під керівництвом Європейської комісії, яким керує президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і Американський фонд реконструкції України, яким керує президент США Дональд Трамп.
Виникає єдине питання: ці фонди діятимуть на конкурентній основі, чи скоординовано?

Так от який «сюрприз» Трамп готував Москві.
І схоже, що це ще не все, а лише початок.
У Крeмлі і на Смоленській площі плач і скрегіт зубів.
Хто має вуха чути, нехай чує!

У той час, коли Лавров і Рубіо піzдели ні про що в малайзійському Куала-Лумпурі, Трамп підсунув Путіну «сюрприз».
Рубіо не проговорився Лаврову ні словом, ні півсловом.
Чи вміє Лавров літати, ось, власне, в чому питання.

Європа ставить Путіна «на лічильник»: Канцлер Німеччини зажадав від Путіна 500 млрд євро за шкоду Україні.

"Росія зобов'язана відшкодувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни", — заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях конференції з відновлення України в Римі.

Як повідомляється на сайті Федерального уряду ФРН, сума збитків, за оцінками Берліна, становить близько 500 мільярдів євро:
"Росія повинна компенсувати цей матеріальний збиток. Доти, доки цього не станеться, вона не отримає і не повинна отримувати доступ до заморожених російських активів", — наголосив Мерц.

"Російські державні активи на сотні мільярдів євро, здебільшого розміщені в країнах Європейського союзу, поки що залишаться замороженими, а доходи від цих коштів, як і раніше, спрямовуватимуться на забезпечення кредиту Україні", — додав канцлер.

Мерц також зазначив, що відновлення України неможливе без активної участі приватного сектору та широкої міжнародної кооперації.

За його словами, це відповідає й інтересам самої Німеччини: "Заради нашого спільного політичного порядку, заради свободи в Європі, свободи ринків, економічного зростання і нашої енергетичної безпеки".

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, країни Заходу запровадили санкції проти Центробанку РФ і Фонду національного добробуту, заморозивши активи, розміщені в країнах G7.

Згідно з даними Банку Росії, на початок 2022 року міжнародні резерви РФ включали: 207 мільярдів доларів у євро, 67 мільярдів у доларах США, 37 мільярдів у британських фунтах, а також 64 мільярди в інших валютах, включно з японською ієною, канадським та австралійським доларом.

У 2024 році країни G7 погодили використання доходів від заморожених російських активів для підтримки України. Ці кошти спрямовуватимуть на обслуговування і погашення кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, виданого Києву.

У березні 2025 року група американських сенаторів від обох партій зажадала від адміністрації Дональда Трампа перейти до більш жорстких заходів і використати не тільки доходи від активів, а й усю заморожену суму — понад 300 мільярдів доларів — на допомогу Україні.
Сенатори також закликали переконати союзників по G7 діяти аналогічно.

Ще в грудні 2024 року на саміті Європейського союзу було ухвалено рішення не розблоковувати російські активи доти, доки Москва офіційно не погодиться виплатити репарації Україні.

Фото для привернення уваги до сенсаційної новини.
Та й просто перша Леді США красива жінка.

Ось така трампня & путня, малята, гарненькі хлопчики та чудові дівчатка.



США вирішили вчетверо збільшити закупівлі ракет для системи ППО Patriot.

Армія США має намір виділити понад 1,3 мільярда доларів на закупівлю ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot у новому фінансовому році, що стартує 1 жовтня.
Про це повідомляє Bloomberg, зазначаючи: "Пентагон без зайвого галасу вчетверо збільшив загальний обсяг планованих поставок цих засобів ППО".

За даними агентства, у квітні група високопоставлених військових чиновників, відповідальних за формування оборонних потреб, переглянула параметри закупівлі та затвердила підвищення планової кількості ракет-перехоплювачів із 3376 до 13 773 одиниць.
Згідно з бюджетними документами, до початку 2024 фінансового року США вже придбали 2047 таких ракет, 2024 року — ще 230, а 2025-го — 214.

Різке збільшення обсягів закупівлі, як вказує Bloomberg, демонструє зростаючу залежність американської армії від ракет PAC-3 MSE, особливо в умовах прагнення США та їхніх союзників зміцнити системи протиповітряної та протиракетної оборони.
Наприклад, Україна значною мірою спирається на батареї Patriot і ракети, що поставляються до них, для відбиття масованих російських атак на свої міста.

США збираються долучитися до ініціативи Японії, яка направлена на модернізацію протиракет для систем Patriot, та спільно розробляти пропозиції щодо вдосконалення та запровадження у виробництво — відповідна пропозиція отримана урядом Японії від уряду США.

Президент США Дональд Трамп уперше після повернення в Білий дім у січні цього року виділить Україні пакет військової допомоги, скориставшись президентськими повноваженнями, як це робив його попередник Джо Байден, повідомили Reuters два обізнані джерела.

За їхніми словами, Трамп вдасться до процедури, яка дозволяє президенту США ухвалювати особисте рішення і скорочувати запаси американської армії для допомоги союзникам в екстреній ситуації. Одне з джерел агентства уточнило, що розмір пакета допомоги може становити приблизно $300 млн. До нього увійдуть ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, а також ракети середньої дальності.
«Пріоритетами України є ракети-перехоплювачі для Patriot і мобільна ракетна артилерія GMLRS, які можуть бути включені в пакет. Зброя може опинитися на передовій протягом кількох днів, оскільки запаси знаходяться в Європі», — підсумували в Reuters.

Тим часом Канцлер ФРН Фрідріх Мерц вважає, що способів для мирного врегулювання війни в Україні більше немає: "Дипломатичні засоби вичерпано", — заявив він під час дебатів у бундестазі про бюджет.

Він пообіцяв, що Німеччина продовжить підтримувати Київ всупереч опору «політичних лівих і дружніх Росії правих» у німецькому бундестазі.

"Тверезо оцінюючи поточну ситуацію загроз, ми змогли прийняти перші важливі рішення. Ми допоможемо Україні, навіть незважаючи на опір лівих і проросійськи налаштованих правих тут, у цій Палаті. Ми продовжимо цю підтримку. Дипломатичні засоби вичерпуються, коли злочинний режим використовує військову силу, щоб відкрито поставити під сумнів право на існування цілої країни, і має намір знищити політичну свободу на всьому європейському континенті", — сказав Мерц під час виступу в німецькому парламенті.

Велика Британія і Франція домовилися про спільну ядерну відповідь у разі нападу на Європу.
Велика Британія і Франція мають намір зміцнити співробітництво в галузі ядерного стримування і готові координувати будь-які заходи у відповідь на ядерну загрозу безпеці в Європі.
Крім того, в рамках партнерства «Промислова Антанта» вони розроблятимуть і випускатимуть нові види озброєнь, зокрема нову модель ракет Storm Shadow, які зараз постачають в Україну.

У четвер у Лондоні відбулася зустріч прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і президента Франції Емманюеля Макрона в рамках державного візиту останнього до Великої Британії.
Два члени Ради Безпеки ООН, що володіють ядерною зброєю, підписали декларацію, "в якій уперше зазначено, що відповідні сили стримування обох країн є незалежними, але можуть координуватися, і що немає такої надзвичайної загрози для Європи, яка не потягнула б за собою відповідні заходи з боку обох країн", ідеться в заяві британського уряду.
З міццю ядерних сил Великої Британії або Франції "може зіткнутися будь-який противник, який загрожує їхнім життєво важливим інтересам", наголосили вони.

Загроза з боку Росії, диктатор якої розв'язав найкривавішу війну в Європі після Другої світової і разом зі своїми підлеглими не раз погрожував Заходу ядерною зброєю, змусила європейців шукати можливості зміцнити оборону, зокрема в ядерній сфері.

Тим більше, що вони більше не можуть однозначно покладатися на захист з боку США.
"Нас ніщо більше не дивує; ми маємо бути готові до всього", — сказав POLITICO дипломат однієї з країн НАТО про поведінку нинішньої американської адміністрації.
Тому співпраця з європейськими ядерними державами, Великою Британією і Францією, які можуть прикрити «ядерною парасолькою» всю Європу, тепер розглядається як один із головних варіантів забезпечення безпеки Старого Світу.

Лондон і Париж пообіцяли поглиблювати співпрацю у сфері оборони. Крім спільної діяльності в галузі ядерних досліджень вони також мають намір активніше розробляти нову модель далекобійної високоточної крилатої ракети Storm Shadow. Зараз такі ракети поставляються в Україну, допомагаючи їй завдавати ударів по шляхах постачання, командних пунктах, складах зі зброєю в тилу російської армії.

Уряди дух країн збільшать замовлення на закупівлі Storm Shadow і сприятимуть розширенню їхнього виробництва, йдеться в заяві Лондона.
Передбачено й інші заходи в рамках партнерства «Промислова Антанта», включно зі створенням ракет класу «повітря-повітря» нового покоління, радіоелектронної зброї, використання штучного інтелекту для підвищення смертоносності ударів ракетами і дронами.

Страмер заявив:
"Множаться загрози, з якими нам доводиться стикатися, — від війни в Європі до нових ядерних ризиків і щоденних кібератак. Як близькі партнери і союзники по НАТО, Великобританія і Франція мають глибоку історію співпраці в галузі оборони, і сьогоднішні угоди виводять наше партнерство на новий рівень".

Франція відновлює виробництво далекобійних ракет після 15-річної перерви.
Європейська компанія MBDA знову почне випускати далекобійні ракети SCALP, повідомив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню:
"Виробництво ракет SCALP для оснащення наших збройних сил поновиться у 2025 році, через 15 років після нашого останнього замовлення", — написав він у X.

Лекорню зазначив, що франко-британські ракети SCALP/Storm Shadow "продемонстрували свою ефективність на війні в Україні — в сучасних бойових діях високої інтенсивності і в критичних ситуаціях".

MBDA — спільне підприємство Франції (Airbus), Великої Британії (BAE Systems), Італії (Leonardo) та Німеччини, що є найбільшим виробником ракет у Європі. У квітні Financial Times писала, що компанія не встигає виконувати замовлення на тлі рекордно високого попиту.
У 2024 році MBDA отримала контракти на 13,8 млрд євро, а загальний портфель сягнув 37 млрд. Гендиректор Ерік Беранже говорив, що у 2025 році компанія подвоїть виробництво порівняно з 2023 роком.
Він також зазначав, що на підприємство чиниться "інтенсивний тиск" з боку французьких військових, які вимагають прискорити постачання зенітних керованих ракет Aster, виробничий цикл яких, що раніше перевищував три роки, було скорочено до двох.

SCALP — це крилата ракета класу «повітря — земля», ідентична британській Storm Shadow. Її дальність варіюється від 250 до 560 км залежно від модифікації.
Особливістю ракети є те, що вона може летіти на малій висоті (30-60 метрів) для обходу засобів протиповітряної оборони. SCALP використовує ІЧ-наведення і має високу точність. Вона здатна пробити залізобетонні бункери з товщиною перекриттів від 3 до 5 метрів та інші укріплені цілі.

Перші подібні ракети надійшли в Україну в травні 2023 року. Спочатку ЗСУ застосовували їх для атак на об'єкти в окупованих регіонах, зокрема в самопроголошеній Луганській народній республіці та Криму, а після зняття обмежень на далекобійні удари по Росії — у Курській та інших областях.

Наприкінці 2024 року стало відомо, що Франція на тлі російської загрози почала обговорювати розробку власної балістичної ракети середньої дальності наземного базування з радіусом ураження до 1000 км.
У липні того ж року ця країна спільно з Німеччиною, Італією та Польщею ініціювала проєкт зі створення нової крилатої ракети ELSA з дальністю від 1000 до 2000 км.
Пізніше до них приєдналися Велика Британія і Швеція.



Нет комментариев