Чому Парубій не може


«Батьківщина» зареєструвала проект постанови №4493-П про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону «Про ринок електричної енергії України».
Відтак, згідно з Регламентом, голова ВР Андрій Парубій не має права підписувати цей закон та передавати його на підпис президенту, поки парламент не розгляне цю постанову.

Законопроект про ринок електроенергії абсолютно корупційний. Він обмежує можливість громадян отримувати дешеву електроенергію, бо виводить з ринку дешеві атомну та гідро електроенергію, а людям залишає лише дорогу – теплову, яка коштує майже вдвічі дорожче.
Також серед оеред основних вад ухваленого законопроекту:
а) коштовна і необґрунтована процедура приєднання малих підприємців до електромереж;
б) введення поборів зі споживачів електроенергії;
в) НКРЕКП отримає право вводити фіксовану щомісячну абонплату на приєднання до електромереж.

Закон про ринок електроенергії ухвалено в традиціях часів Януковича. Ганебні дії, що відбулись у ВР, можна порівняти лише з голосуванням часів Януковича за антидемократичні закони 16-го січня.

«Батьківщина» билася, як могла, проти цього олігархічного закону, бо він призведе до руйнування ринку електроенергії та подорожчання її для споживачів. Законопроект №4493 про т. зв. ринок електроенергії до ринку немає жодного відношення. Цей закон який забирає в українців атомну електроенергію, гідроелектроенергію, яку ми споживали 25 років напряму, без посередників. І ціна на цю електроенергію значно нижча за ціну на теплову електроенергію. Це – корупційна оборудка, яка призведе до тотального подорожчання електроенергії для людей і узаконення спеціальних посередників, які купуватимуть в держави дешеву атомну та гідроелктроенергію, і продаватимуть її за кордон.

У парламенті знову проявилась коаліція «Ротердам+» – Опозиційний блок, БПП, «Народний фронт» та Радикальна партія, яка проголосувала за закон про ринок електроенергії.

На захист споживачів стали 76 народних депутатів, зокрема вся фракція «Батьківщина». За словами Тимошенко, треба оголосити поіменно прізвища всіх депутатів, хто служить енергетичній мафії: «За це голосування депутатам по залу розносили десятки мільйонів доларів».
Окрім того, ухваленим законом також передбачено встановлення ціни на електроенергію без будь-якого контролю держави та державного регулювання, а всім, хто бажатиме приєднатися до енергомереж, виставлятимуть фантастичні суми. Законом також дали право без узгодження з державою брати з громадян абонплату за приєднання до електромереж.

Сьогодні руками голови ВР Андрія Парубія був повністю зруйнований парламентаризм в Україні. Прямі контракти з обленерго розв’яжуть руки кланам, які купуватимуть дешеву атомну та гідроелектроенегію. За відсутності регулятора продаватимуть споживачу з надбавками.
Цей закон ухвалений з порушенням Регламенту та після перевиборів може бути скасований, а енергетичний ринок може прийти в повний колапс.

Знаю, що не в тренді загальної ейфорії…

1 комментарий

a_pavlovskyi
Згідно з Регламентом, голова ВР Андрій Парубій не має права підписувати цей корупційний закон та передавати його на підпис президенту
0