На болотах виття і скрегіт зубів: грошей немає і не буде
Матвієнко, більш відома за ніком Валька-стакан, закликала готуватися до «найжорстокішої економії» грошей у бюджеті.
Девізом бюджету-2026, який починають готувати чиновники, має стати «найжорстокіша економія» грошей, заявила на засіданні Ради Федерації в середу спікер верхньої палати Валентина Матвієнко:
"Девіз наступних бюджетів — найжорстокіша економія, ефективність кожного рубля, контроль за кожною копійкою і за регіональними бюджетами".
«Під ніж» можна пустити деякі національні проєкти — витрати за ними «було б правильним зрушити вправо на кілька років», запропонував на тому самому засіданні голова комітету Ради Федерації з питань бюджету та фінансових ринків Анатолій Артамонов.
До бюджетної консолідації треба братися «терміново», закликав він, оскільки оцінки стану економіки стали «більш песимістичними», а нафтогазові доходи знижуються.
У пріоритетах бюджету, як і раніше, залишаться «забезпечення потреб силових відомств» і «спеціальна військова операція», відповів Артамонову глава Мінфіну Антон Силуанов.
У бюджеті-2025 на армію і закупівлі зброї виділено 13,2 трлн рублів, а ще 3,45 трлн рублів закладено на статтю «національна безпека», куди зашиті бюджети МВС, Росгвардії, Слідчого комітету і спецслужб.
У сумі «силові витрати» сягають 40% бюджету.
"Насамперед треба реалізовувати ті завдання, які стоять перед країною", — пояснив Силуанов, додавши, що деякі інфраструктурні проєкти справді можуть бути відкладені на пізніший термін.
"Це питання пріоритету фінансових можливостей", — сказав Силуанов.
Російська влада розглядає можливість вимушеного скорочення бюджетних видатків через падіння цін на нафту і вичерпання Фонду національного добробуту.
За перше півріччя 2025 року, за даними Мінфіну, нафтогазові доходи бюджету впали на 17%, а видатки підскочили на 20%.
У результаті, за шість місяців у бюджеті ресурсної федерації утворився дефіцит розміром 3,7 трлн рублів — у 6 разів більше, ніж за той самий період рік тому.
Резерви для латання бюджетних «дірок» наближаються до вичерпання: ліквідні активи Фонду національного добробуту, які перед початком повномасштабної війни сягали $120 млрд, на 1 липня 2025 року скоротилися до $52,6 млрд, тобто майже в 2,5 раза.
У Раді Федерації закликали терміново підняти податки, щоб врятувати бюджет: "Задіяти всі ресурси".
Російській владі необхідно шукати додаткові доходи для скарбниці, по якій вдарили скорочення нафтогазових надходжень і погіршення ситуації в економіці. Про це заявив у середу голова комітету Ради Федерації з бюджету і фінансових ринків Анатолій Артамонов.
За його словами, заходи необхідно вживати «терміново», оскільки «оцінки економічних показників» стали «більш песимістичними», а сировинні доходи знижуються:
"Нам потрібно задіяти всі наявні ресурси щодо підвищення дохідної бази", — закликав Артамонов.
Зокрема, сказав він, потрібно розглянути скасування деяких податкових пільг, обсяг яких наразі сягнув третини федерального бюджету.
Крім того, продовжив Артамонов, у Росії залишається високим рівень тіньової зайнятості, коли фізособи уникають сплати прибуткового податку та відрахувань до соцфондів.
Йдеться, зокрема, про зарплати «в конвертах», обсяг яких раніше влада оцінювала в 10 трильйонів рублів на рік.
Нафтою стали самі «недорогі росіяни».
Новим ударом по бюджету ресурсної федерації може стати посилення санкцій Євросоюзу і «плаваюча стеля» цін на російську нафту.
Як очікується, з поточних $60 гранична ціна опуститься до $47 і буде встановлюватися на 15% нижче середніх котирувань за попередні три місяці.
За такого сценарію бюджет Московії недорахується 1,5 трильйона рублів за рік.
Це особливо критично в умовах дефіциту бюджету, що вже спостерігається, і зниження надходжень від зовнішньоекономічної діяльності.
Alexandr Kushnar:
"Джерела передали в розпорядження Newsader документи Центробанку Росії від самої Ельвіри Набіулліної. З них випливає: у липні 2025 року ЦБ потай наказав надрукувати 15 трильйонів рублів готівкою — суму, яку можна порівняти з половиною федерального бюджету.
Ці гроші планується вкинути в обіг до жовтня — нібито для «стабілізації інфляції» і забезпечення «військових витрат».
Насправді — це масштабна інфляційна атака проти власного народу. Це вже не про рубль — це про системну агонію, в якій гроші друкуються, щоб не програти війну сьогодні, навіть якщо країна завтра зникне".
Тим часом у Свердловській області переводять підприємства на неповний робочий тиждень через «складну економічну ситуацію».
"Низка підприємств у Свердловській області переводить співробітників на неповний робочий день, а також скорочує штат через складне фінансове становище", — повідомив директор регіонального департаменту з праці та зайнятості Дмитро Антонов на засіданні місцевого уряду.
За його словами, «зміни в економіці» змушують компанії «перерозподіляти трудові ресурси». Скрізь, де плануються звільнення, департамент проводить «виїзне консультування працівників», пропонує програми перенавчання та інші вакансії.
Зі свого боку Міністерство промисловості та науки Свердловської області намагається допомогти самим підприємствам «зберегти фінансово-економічну стабільність і нівелювати соціальну напруженість».
Глава відомства Сергій Пересторонін заявив, що влада сприяє "в пошуку інвесторів, розвитку коопераційних зв'язків, а також у поданні заявок на підтримку з федерального і регіонального фондів розвитку промисловості".
Раніше перехід на чотириденний робочий тиждень анонсував націоналізований у 2024 році Челябінський електрометалургійний комбінат (ЧЕМК). Він планує зробити це з 1 вересня на всіх своїх виробництвах, зокрема на Серовському заводі феросплавів. Заходи торкнуться 1200 співробітників.
Керівництво пояснило ці дії «антикризовою програмою», ухваленою "через значну волатильність курсу валют, несприятливі умови на ринках феросплавної продукції, значне падіння споживчого попиту і необхідність забезпечення фінансово-економічної стійкості ЧЕМК".
Зі свого боку, працівники Уральського трубного заводу («Уралтрубпром») у Первоуральську скаржилися на масові звільнення. Вони говорили, що їх змушують писати заяви через брак замовлень і що керівництво вирішило позбутися більш ніж 500 осіб.
Крім того, з 4000 до 300 робітників скоротився штат Нижньотуринського машинобудівного заводу «Вента», повідомив у середині червня гендиректор підприємства Олександр Балашов.
15 липня стало відомо, що чотириденний робочий тиждень частково введуть у метрополітені Єкатеринбурга.
Раніше повідомлялося, що на неповний робочий тиждень почали переходити заводи сільгосптехніки. Причиною стало падіння продажів. Зокрема, таких заходів вжив челябінський завод «Трактор», а в «Ростельмаші» заявили про скорочення виробничої програми.
Що характерно, витрати на війну і силовиків ніхто не збирається скорочувати.
Так само було і в СРСР.
Спочатку загнулася «цивільна» економіка, слідом за нею і «військова», а потім не стало і самого СРСР.
Вірною дорогою йдете, товариші!

Хоч як мотузочка не в'ється, а зів'ється вона у петлю.
До Міжнародного кримінального суду в Гаазі (МКС), що розслідує воєнні злочини Росії в Україні, надійшла заява про видачу ордерів на арешт ключових чиновників економічної команди диктатора Путіна: глави Центробанку Ельвіри Набіулліної та міністра фінансів Антона Силуанова.
Автори заяви закликають МКС розширити розслідування російських злочинів, зокрема на фінансову систему, яка використовується для встановлення контролю над захопленими територіями.
Вони закликають МКС вжити заходів проти Силуанова, який 14 років очолює російський Мінфін, а також Набіулліної, яка з 2013 року керує ЦБ, зокрема у зв'язку з їхньою діяльністю з фінансування війни та окупації українських регіонів.
Якщо МКС дасть заяві хід, це буде перший випадок міжнародного суду над відповідальними за економіку чиновниками від Нюрнберзького трибуналу, зазначає Фредеріка д'Алессандро, експертка з міжнародного права з Оксфорда. У Нюрнберзі судили Ялмара Шахта — рейхсміністра економіки в уряді Адольфа Гітлера і президента Рейхсбанку:
«Якщо МКС вирішить дати хід справі, він, безумовно, зробить величезний внесок у розвиток нової галузі права, яка не часто використовується».
Справи проти Набіулліної та Силуанова, якщо відбудуться, посилять прагнення уникати будь-яких зв'язків із російською фінансовою системою.
Банки та фінансові інститути в усьому світі звикли мати справу з ризиками навколо відмивання грошей і подібних справ, але воєнні злочини і злочини проти людяності куди менш знайомі фінансовій індустрії.
Ось така трампня & путня, малята, гарненькі хлопчики та чудові дівчатка.

Чарівність диктатури.
Путін уперше за три з половиною роки війни раптово проговорився, що, виявляється, війна і санкції їм не тільки на користь, а й «руйнують російську економіку і бюджет».
Тим самим Путін дав відмашку, що ресурсна федерація не може більше приховувати тяжке становище в цивільних галузях.
Залишилося знайти винних, з чим підвідомче населення поза всякими сумнівами прекрасно впорається.
Держдума ресурсної федерації працює над новим законопроектом.
З 1 вересня 2025 року в Росії почнуть штрафувати за сам факт пошуку і читання «екстремістських матеріалів», причому, навіть у тих випадках, якщо сайт заблоковано на території путінізму.
Найімовірніше, починається активна боротьба з VPN.
Порушення фіксуватимуть за історією браузера, Wi-Fi-мережами і пошуковими запитами.
Поза всякими сумнівами, провайдери першими здадуть користувачів.
Деякі джерела повідомляють про репетиції відключення Росії від глобального інтернету.
Тим часом Дума оформила експрес-метод заборони на Московії громадських організацій як «екстремістських».
Депутати Держдуми в третьому, остаточному читанні ухвалили закон, що спрощує процедуру визнання різних об'єднань «екстремістськими». Згідно з документом, розміщеним на сайті нижньої палати парламенту, тепер для занесення організації до відповідного реєстру буде достатньо обвинувального вироку, що набув чинності за статтею 282.1 КК РФ («Організація екстремістського співтовариства»), хоча б щодо одного її учасника.
Раніше для визнання об'єднання «екстремістським» було потрібне окреме рішення суду про його заборону або ліквідацію як юридичної особи.
Новий порядок також усуває відмінність між зареєстрованими та неформальними об'єднаннями: обидві категорії тепер можуть бути визнані «екстремістськими» внаслідок кримінального переслідування їхніх окремих членів.
Зміни торкнуться і формулювань: реєстр отримає нову назву — «перелік організацій, визнаних екстремістськими відповідно до законодавства РФ».
Це замінить старе формулювання, де зазначено, що занесення до списку відбувається на підставі «судового рішення, що набрало чинності, про ліквідацію або заборону діяльності» за законом про «протидію екстремізму».
Поправки вносять одразу до кількох нормативних актів — федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності», закону «Про ЗМІ», Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.
Розробники закону стверджують, що він спрямований на «вдосконалення правового регулювання» і дасть змогу оперативно застосовувати норми законодавства, припиняти діяльність потенційно небезпечних груп до того, як вони завдадуть шкоди.
Тепер визнання об'єднання «екстремістським» перестає бути самостійною судовою процедурою: достатньо обвинувального вироку одній людині — і всю групу можна внести до реєстру «екстремістських організацій». Таким чином, виключається повноцінний судовий контроль і порушується принцип індивідуальної кримінальної відповідальності.
Участь в об'єднанні не вимагає активних дій, і тепер навіть пасивна присутність у групі може спричинити серйозні наслідки.
Під загрозу потрапляють найрізноманітніші спільноти — від волонтерських до просвітницьких.
Вірною дорогою йдете, товариші.
Ура!
Ну, а Україна стає повністю нацистською.
З єврейським президентом, мусульманським міністром оборони, етнічним росіянином на посаді начальника Генерального штабу, Україна тепер отримує ще і прем'єр-міністра-жінку, хоча вона і не перша жінка, яка очолює уряд України, але також Юлія.
Сподіваємося, що прогресивна громадськість світу нарешті займе принципову позицію проти київського режиму і однозначно приєднається до пробуджених антифашистів у Кремлі в їхній боротьбі за права людини, рівність і різноманітність на прадавній російській землі України.

Історичний глухий кут путіноміки.
Для західних економік 30 останніх років нормально займатися аутсорсингом і будувати заводи за кордоном. Це економіка постіндустріальних країн, яка орієнтується насамперед на ефективність. Наприклад, західні компанії прийшли і стали збирати автомобілі на Московії, поки їх не вигнали, а їхні багатомільярдні в доларах інвестиції «націоналізували».
Китай, який ресурсна федерація вважає зараз головним партнером, взагалі ніде за кордоном не побудував жодного великого підприємства. Це індустріальна країна, яка все виробляє всередині себе.
Китайці ніколи не будуть підштовхувати індустріальний розвиток іншої країни, створюючи собі конкурента, а тим паче інвестувати, — в даному випадку в ресурсну федерацію.
На початку століття економіка Московії увійшла в правильні двері — на Захід, а зараз ломиться в ті, які завжди зачинені, — у Китай.
У цьому і полягає головний прорахунок путіноміки.
Або це не прорахунок, а цілеспрямована політика «великого стратега»?
Див. мій прогноз від 18.03.2014.

Девізом бюджету-2026, який починають готувати чиновники, має стати «найжорстокіша економія» грошей, заявила на засіданні Ради Федерації в середу спікер верхньої палати Валентина Матвієнко:
"Девіз наступних бюджетів — найжорстокіша економія, ефективність кожного рубля, контроль за кожною копійкою і за регіональними бюджетами".
«Під ніж» можна пустити деякі національні проєкти — витрати за ними «було б правильним зрушити вправо на кілька років», запропонував на тому самому засіданні голова комітету Ради Федерації з питань бюджету та фінансових ринків Анатолій Артамонов.
До бюджетної консолідації треба братися «терміново», закликав він, оскільки оцінки стану економіки стали «більш песимістичними», а нафтогазові доходи знижуються.
У пріоритетах бюджету, як і раніше, залишаться «забезпечення потреб силових відомств» і «спеціальна військова операція», відповів Артамонову глава Мінфіну Антон Силуанов.
У бюджеті-2025 на армію і закупівлі зброї виділено 13,2 трлн рублів, а ще 3,45 трлн рублів закладено на статтю «національна безпека», куди зашиті бюджети МВС, Росгвардії, Слідчого комітету і спецслужб.
У сумі «силові витрати» сягають 40% бюджету.
"Насамперед треба реалізовувати ті завдання, які стоять перед країною", — пояснив Силуанов, додавши, що деякі інфраструктурні проєкти справді можуть бути відкладені на пізніший термін.
"Це питання пріоритету фінансових можливостей", — сказав Силуанов.
Російська влада розглядає можливість вимушеного скорочення бюджетних видатків через падіння цін на нафту і вичерпання Фонду національного добробуту.
За перше півріччя 2025 року, за даними Мінфіну, нафтогазові доходи бюджету впали на 17%, а видатки підскочили на 20%.
У результаті, за шість місяців у бюджеті ресурсної федерації утворився дефіцит розміром 3,7 трлн рублів — у 6 разів більше, ніж за той самий період рік тому.
Резерви для латання бюджетних «дірок» наближаються до вичерпання: ліквідні активи Фонду національного добробуту, які перед початком повномасштабної війни сягали $120 млрд, на 1 липня 2025 року скоротилися до $52,6 млрд, тобто майже в 2,5 раза.
У Раді Федерації закликали терміново підняти податки, щоб врятувати бюджет: "Задіяти всі ресурси".
Російській владі необхідно шукати додаткові доходи для скарбниці, по якій вдарили скорочення нафтогазових надходжень і погіршення ситуації в економіці. Про це заявив у середу голова комітету Ради Федерації з бюджету і фінансових ринків Анатолій Артамонов.
За його словами, заходи необхідно вживати «терміново», оскільки «оцінки економічних показників» стали «більш песимістичними», а сировинні доходи знижуються:
"Нам потрібно задіяти всі наявні ресурси щодо підвищення дохідної бази", — закликав Артамонов.
Зокрема, сказав він, потрібно розглянути скасування деяких податкових пільг, обсяг яких наразі сягнув третини федерального бюджету.
Крім того, продовжив Артамонов, у Росії залишається високим рівень тіньової зайнятості, коли фізособи уникають сплати прибуткового податку та відрахувань до соцфондів.
Йдеться, зокрема, про зарплати «в конвертах», обсяг яких раніше влада оцінювала в 10 трильйонів рублів на рік.
Нафтою стали самі «недорогі росіяни».
Новим ударом по бюджету ресурсної федерації може стати посилення санкцій Євросоюзу і «плаваюча стеля» цін на російську нафту.
Як очікується, з поточних $60 гранична ціна опуститься до $47 і буде встановлюватися на 15% нижче середніх котирувань за попередні три місяці.
За такого сценарію бюджет Московії недорахується 1,5 трильйона рублів за рік.
Це особливо критично в умовах дефіциту бюджету, що вже спостерігається, і зниження надходжень від зовнішньоекономічної діяльності.
Alexandr Kushnar:
"Джерела передали в розпорядження Newsader документи Центробанку Росії від самої Ельвіри Набіулліної. З них випливає: у липні 2025 року ЦБ потай наказав надрукувати 15 трильйонів рублів готівкою — суму, яку можна порівняти з половиною федерального бюджету.
Ці гроші планується вкинути в обіг до жовтня — нібито для «стабілізації інфляції» і забезпечення «військових витрат».
Насправді — це масштабна інфляційна атака проти власного народу. Це вже не про рубль — це про системну агонію, в якій гроші друкуються, щоб не програти війну сьогодні, навіть якщо країна завтра зникне".
Тим часом у Свердловській області переводять підприємства на неповний робочий тиждень через «складну економічну ситуацію».
"Низка підприємств у Свердловській області переводить співробітників на неповний робочий день, а також скорочує штат через складне фінансове становище", — повідомив директор регіонального департаменту з праці та зайнятості Дмитро Антонов на засіданні місцевого уряду.
За його словами, «зміни в економіці» змушують компанії «перерозподіляти трудові ресурси». Скрізь, де плануються звільнення, департамент проводить «виїзне консультування працівників», пропонує програми перенавчання та інші вакансії.
Зі свого боку Міністерство промисловості та науки Свердловської області намагається допомогти самим підприємствам «зберегти фінансово-економічну стабільність і нівелювати соціальну напруженість».
Глава відомства Сергій Пересторонін заявив, що влада сприяє "в пошуку інвесторів, розвитку коопераційних зв'язків, а також у поданні заявок на підтримку з федерального і регіонального фондів розвитку промисловості".
Раніше перехід на чотириденний робочий тиждень анонсував націоналізований у 2024 році Челябінський електрометалургійний комбінат (ЧЕМК). Він планує зробити це з 1 вересня на всіх своїх виробництвах, зокрема на Серовському заводі феросплавів. Заходи торкнуться 1200 співробітників.
Керівництво пояснило ці дії «антикризовою програмою», ухваленою "через значну волатильність курсу валют, несприятливі умови на ринках феросплавної продукції, значне падіння споживчого попиту і необхідність забезпечення фінансово-економічної стійкості ЧЕМК".
Зі свого боку, працівники Уральського трубного заводу («Уралтрубпром») у Первоуральську скаржилися на масові звільнення. Вони говорили, що їх змушують писати заяви через брак замовлень і що керівництво вирішило позбутися більш ніж 500 осіб.
Крім того, з 4000 до 300 робітників скоротився штат Нижньотуринського машинобудівного заводу «Вента», повідомив у середині червня гендиректор підприємства Олександр Балашов.
15 липня стало відомо, що чотириденний робочий тиждень частково введуть у метрополітені Єкатеринбурга.
Раніше повідомлялося, що на неповний робочий тиждень почали переходити заводи сільгосптехніки. Причиною стало падіння продажів. Зокрема, таких заходів вжив челябінський завод «Трактор», а в «Ростельмаші» заявили про скорочення виробничої програми.
Що характерно, витрати на війну і силовиків ніхто не збирається скорочувати.
Так само було і в СРСР.
Спочатку загнулася «цивільна» економіка, слідом за нею і «військова», а потім не стало і самого СРСР.
Вірною дорогою йдете, товариші!

Хоч як мотузочка не в'ється, а зів'ється вона у петлю.
До Міжнародного кримінального суду в Гаазі (МКС), що розслідує воєнні злочини Росії в Україні, надійшла заява про видачу ордерів на арешт ключових чиновників економічної команди диктатора Путіна: глави Центробанку Ельвіри Набіулліної та міністра фінансів Антона Силуанова.
Автори заяви закликають МКС розширити розслідування російських злочинів, зокрема на фінансову систему, яка використовується для встановлення контролю над захопленими територіями.
Вони закликають МКС вжити заходів проти Силуанова, який 14 років очолює російський Мінфін, а також Набіулліної, яка з 2013 року керує ЦБ, зокрема у зв'язку з їхньою діяльністю з фінансування війни та окупації українських регіонів.
Якщо МКС дасть заяві хід, це буде перший випадок міжнародного суду над відповідальними за економіку чиновниками від Нюрнберзького трибуналу, зазначає Фредеріка д'Алессандро, експертка з міжнародного права з Оксфорда. У Нюрнберзі судили Ялмара Шахта — рейхсміністра економіки в уряді Адольфа Гітлера і президента Рейхсбанку:
«Якщо МКС вирішить дати хід справі, він, безумовно, зробить величезний внесок у розвиток нової галузі права, яка не часто використовується».
Справи проти Набіулліної та Силуанова, якщо відбудуться, посилять прагнення уникати будь-яких зв'язків із російською фінансовою системою.
Банки та фінансові інститути в усьому світі звикли мати справу з ризиками навколо відмивання грошей і подібних справ, але воєнні злочини і злочини проти людяності куди менш знайомі фінансовій індустрії.
Ось така трампня & путня, малята, гарненькі хлопчики та чудові дівчатка.

Чарівність диктатури.
Путін уперше за три з половиною роки війни раптово проговорився, що, виявляється, війна і санкції їм не тільки на користь, а й «руйнують російську економіку і бюджет».
Тим самим Путін дав відмашку, що ресурсна федерація не може більше приховувати тяжке становище в цивільних галузях.
Залишилося знайти винних, з чим підвідомче населення поза всякими сумнівами прекрасно впорається.
Держдума ресурсної федерації працює над новим законопроектом.
З 1 вересня 2025 року в Росії почнуть штрафувати за сам факт пошуку і читання «екстремістських матеріалів», причому, навіть у тих випадках, якщо сайт заблоковано на території путінізму.
Найімовірніше, починається активна боротьба з VPN.
Порушення фіксуватимуть за історією браузера, Wi-Fi-мережами і пошуковими запитами.
Поза всякими сумнівами, провайдери першими здадуть користувачів.
Деякі джерела повідомляють про репетиції відключення Росії від глобального інтернету.
Тим часом Дума оформила експрес-метод заборони на Московії громадських організацій як «екстремістських».
Депутати Держдуми в третьому, остаточному читанні ухвалили закон, що спрощує процедуру визнання різних об'єднань «екстремістськими». Згідно з документом, розміщеним на сайті нижньої палати парламенту, тепер для занесення організації до відповідного реєстру буде достатньо обвинувального вироку, що набув чинності за статтею 282.1 КК РФ («Організація екстремістського співтовариства»), хоча б щодо одного її учасника.
Раніше для визнання об'єднання «екстремістським» було потрібне окреме рішення суду про його заборону або ліквідацію як юридичної особи.
Новий порядок також усуває відмінність між зареєстрованими та неформальними об'єднаннями: обидві категорії тепер можуть бути визнані «екстремістськими» внаслідок кримінального переслідування їхніх окремих членів.
Зміни торкнуться і формулювань: реєстр отримає нову назву — «перелік організацій, визнаних екстремістськими відповідно до законодавства РФ».
Це замінить старе формулювання, де зазначено, що занесення до списку відбувається на підставі «судового рішення, що набрало чинності, про ліквідацію або заборону діяльності» за законом про «протидію екстремізму».
Поправки вносять одразу до кількох нормативних актів — федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності», закону «Про ЗМІ», Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.
Розробники закону стверджують, що він спрямований на «вдосконалення правового регулювання» і дасть змогу оперативно застосовувати норми законодавства, припиняти діяльність потенційно небезпечних груп до того, як вони завдадуть шкоди.
Тепер визнання об'єднання «екстремістським» перестає бути самостійною судовою процедурою: достатньо обвинувального вироку одній людині — і всю групу можна внести до реєстру «екстремістських організацій». Таким чином, виключається повноцінний судовий контроль і порушується принцип індивідуальної кримінальної відповідальності.
Участь в об'єднанні не вимагає активних дій, і тепер навіть пасивна присутність у групі може спричинити серйозні наслідки.
Під загрозу потрапляють найрізноманітніші спільноти — від волонтерських до просвітницьких.
Вірною дорогою йдете, товариші.
Ура!
Ну, а Україна стає повністю нацистською.
З єврейським президентом, мусульманським міністром оборони, етнічним росіянином на посаді начальника Генерального штабу, Україна тепер отримує ще і прем'єр-міністра-жінку, хоча вона і не перша жінка, яка очолює уряд України, але також Юлія.
Сподіваємося, що прогресивна громадськість світу нарешті займе принципову позицію проти київського режиму і однозначно приєднається до пробуджених антифашистів у Кремлі в їхній боротьбі за права людини, рівність і різноманітність на прадавній російській землі України.

Історичний глухий кут путіноміки.
Для західних економік 30 останніх років нормально займатися аутсорсингом і будувати заводи за кордоном. Це економіка постіндустріальних країн, яка орієнтується насамперед на ефективність. Наприклад, західні компанії прийшли і стали збирати автомобілі на Московії, поки їх не вигнали, а їхні багатомільярдні в доларах інвестиції «націоналізували».
Китай, який ресурсна федерація вважає зараз головним партнером, взагалі ніде за кордоном не побудував жодного великого підприємства. Це індустріальна країна, яка все виробляє всередині себе.
Китайці ніколи не будуть підштовхувати індустріальний розвиток іншої країни, створюючи собі конкурента, а тим паче інвестувати, — в даному випадку в ресурсну федерацію.
На початку століття економіка Московії увійшла в правильні двері — на Захід, а зараз ломиться в ті, які завжди зачинені, — у Китай.
У цьому і полягає головний прорахунок путіноміки.
Або це не прорахунок, а цілеспрямована політика «великого стратега»?
Див. мій прогноз від 18.03.2014.

Нет комментариев